منوی برگه ها
TwitterRssFacebook
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۲ در وب مانی |

امنیت در سیستم وبمانی – قسمت اول

 

webmoneys

فرهاد مقدم سلیمی

۱ اوضاع اقتصادی کشور متاسفانه و در یک کلمه “اسف بار” است. تورم افسار گسیخته  باعث فقیر و فقیرتر شدن روزانه ی یک عده و پولدار و پولدارتر شدن عده ی دیگر می شود. در چنین اوضاع و احوالی تئوریزه کردن “کلاهبرداری” و اخلاقی جلوه دادن آن بسیار ساده می شود و طبیعی است  شخصی که هر روز جلوی چشمانش از داراییش کاسته می شود و به دارایی همسایه ی پولدارش افزوده می گردد،  هر لحظه شاهد دزدی قانونی از مال خود – تحت لوای پدیده ای به نام “تورم” – می باشد و برای چنین شخصی تئوریزه کردن “کلاهبرداری” و “اخلاقی ” جلوه دادن آن برای خود از آب خوردن هم آسانتر می شود.

در این مورد من قبلا مقاله ای نوشتم که توجه شما را به آن جلب می کنم: http://farhadsalimi.com/?p=25 و اکنون قصد مکث روی این مساله را ندارم.

اگر کسی قصد کنکاش بیشتر روی این پدیده را دارد خواندن اثر جاودان “فیودور داستایوسکی”  به نام “جنایت و مکافات” را توصیه می کنم که در خلال آن یک جوان اخلاقی (راسکولنیکف) ، از شدت فقر به راحتی “جنایت” و “دزدی” را تئوریزه می کند و به انجام آن نیز مبادرت می ورزد.

در چنین شرایطی متاسفانه دزدی و کلاهبرداری زیاد می شود و خصوصا در کار ما که خرید و فروش ارزهای الکترونیکی – وبمانی –  است و با پول سر و کار دارد لزوم توجه به نکات امنیتی بیشتر می شود که “پول” سخت بدست میاید و صد البته که به قول قدما ” از جان عزیز تر است!”  sweet_kiss   و از این رو دانستن نکات ایمنی و امنیتی  از نان شب واجب تر.

۲ خوشحالم که اعلام کنم سیستم وبمانی اگر امن ترین سیستم دنیا نباشد، یکی از امن ترین سیستم های دنیاست که با رعایت اصول ایمنی امکان کلاهبرداری را به صفر رسانده و در صورت کلاهبرداری این امکان را برای مالباخته فراهم کرده است تا در کمترین زمان ممکن به حق و حقوق خود به طور کامل برسد.

۳ اولین نکته ای که در کار کردن با وبمانی باید بخاطر داشته باشید – و من شاهد بوده ام که دغدغه ی بسیاری از دوستانی است که با وبمانی کار می کنند- این است که پاسپورت “فرمال” شما هیچ وقت و با هیچ مقداری از تراکنش بلوک نخواهد شد مگر اینکه “منبع” یا “مقصد” وبمانی شما مشکوک باشد. در این مورد شرکت وبمانی به هیچ وجه شباهتی به شرکت های پیپال یا مانی بوکرز ندارد که چپ و راست و با کوچکترین بهانه ای حساب کاربران را مسدود می کنند. . بنابراین چنانچه پاسپورت “فرمال” در وبمانی دارید و هنوز به پاسپورت های “اینیشیال” یا “پرسنال” ارتقا نداده اید و تایید هویت نشده اید فقط و فقط از کسانی وبمانی تهیه کنید که پاسپورت اینیشیال به بالاتر دارند و یا فقط و فقط  به کسانی وبمانی بفرستید که پاسپورت “اینیشیال” به بالاتر دارند. در این صورت می توانید با خیال راحت هر مقدار وبمانی در طول روز جابجا کنید بدون اینکه نگرانی بلوک شدن توسط سیستم آربیتراژ وبمانی را داشته باشید. (توضیح اینکه پاسپورت های وبمانی دارای درجات هویت و اعتبار می باشند که از پایین ترین سطح الیاس – Alias – آغاز می شود و سپس به ترتیب فرمال – اینیشیال – پرسنال و … هستند). بنابراین پاسپورت “فرمال” می تواند کاملا احتیاجات شما را به هر اندازه رفع کند – بدون اینکه نگرانی بلوک شدن را داشته باشید – اگر و تنها اگر “منبع” و “مقصد” پول شما شناخته شده و معتبر باشند. 

اولین نکته ای که در کار کردن با وبمانی باید بخاطر داشته باشید – و من شاهد بوده ام که دغدغه ی بسیاری از دوستانی است که با وبمانی کار می کنند- این است که پاسپورت “فرمال” شما هیچ وقت و با هیچ مقداری از تراکنش بلوک نخواهد شد مگر اینکه “منبع” یا “مقصد” وبمانی شما مشکوک باشد.

۴ اگر پاسپورت شما الیاس – Alias – و ناشناس در وبمانی هست حتما با تکمیل مشخصات خود در قسمت پاسپورت – کنترل پنل خودتان روی سایت اصلی وبمانی – به پاسپورت فرمال – Formal – ارتقا دهید. این ارتقا هیچ هزینه ای برای شما ندارد و همان طور که گفتم باعث می شود مادام که از منبع مشخص وبمانی را تهیه می کنید و به مقصد مشخص وبمانی را می فرستید بتوانید “بدون محدودیت” از وبمانی استفاده بفرمایید. (منبع مشخص یا مقصد مشخص، منبع یا مقصدی است که پاسپورت بالاتر از اینیشیال – Initial – در وبمانی داشته باشد. به این ترتیب امنیت حساب شما از نظر جلوگیری از امکان بلوک شدن حساب توسط شرکت وبمانی بخاطر مشکوک شدن به پولشویی – Money Laundering – تضمین می گردد.

۵ اگر ریال دارید و قصد تبدیل ریال خود به وبمانی را دارید باید به نکات امنیتی زیر توجه بفرمایید تا درصد ریسک معاملاتی خود را به پایین ترین مقدار ممکن برسانید. …..

ادامه دارد ….