منوی برگه ها
TwitterRssFacebook
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ اسفند ۲, ۱۳۹۲ در وب مانی | ۴ دیدگاه

فرهاد اکسچنج – تنها افیسر رسمی وبمانی در ایران – قسمت اول

افیسر رسمی وبمانی

افیسر رسمی وبمانی

 

در این گفتار و در قسمت های بعد راجع به وریفای کردن در وبمانی و خدمات فرهاد اکسچنج در زمینه ی وریفای اعضا در سیستم وبمانی صحبت شده است.

۱٫ آفیسر های وبمانی، خدمات وریفای وبمانی را انجام می دهند. قبلا در پست زیر راجع به انواع پاسپورت در وبمانی صحبت کرده ایم:

http://farhadsalimi.com/?p=316

۲٫ پاسپورت Alias  را می شود با هر مشخصاتی دریافت کرد (حتی مشخصات قلابی) و برای همین چنین پاسپورتی در سیستم وبمانی اعتباری ندارد و دارای حد روزانه می باشد. پاسپورت فرمال – Formal – با ارسال اسکن پاسپورت و وارد کردن مشخصات پاسپورتی بدست میاید. این نوع از پاسپورت نیز در سیستم وبمانی دارای اعتبار چندانی نیست چون شما می توانید به راحتی از پاسپورت و مشخصات پاسپورتی شخص دیگری استفاده کنید. اما پاسپورت های بالاتر در سیستم وبمانی – یعنی پاسپورت Inintial به بالا – احتیاج به مراجعه ی حضوری و احراز هویت دارند. بنابراین این نوع از پاسپورت ها اعتبار بیشتری دارند چون لااقل خاطر جمع هستید که با یک شخص حقیقی طرف می باشید.

۳٫ صدور پاسپورت های اینیشیال به بالا تنها از طریق “آفیسر” های وبمانی امکان پذیر می باشد. آفیسر هایی که پاسپورت “اینیشیال” صادر می کنند صرفا “آفیسر” – Officer- و آفیسرهایی که پاسپورت “پرسنال” صادر می کنند “رجسترار” نامیده می شوند.

لیست “رجسترار”های وبمانی در لینک زیر موجود است (جهت صدور پاسپورت پرسنال):

https://passport.wmtransfer.com/asp/Reglist.asp?rettid=130

لیست “آفیسر” های وبمانی نیز در لینک زیر موجود است (جهت صدور پاسپورت اینیشیال):

https://passport.wmtransfer.com/asp/Reglist.asp?rettid=120

۴٫ سایت “فرهاد اکسچنج” نیز همانطور که در شکل زیر مشاهده می شود تنها “آفیسر” رسمی وبمانی در ایران است:

 

officer1

 

 

۵٫ متاسفانه در حال حاضر در ایران “رجیسترار” رسمی نداریم و شرکت وبمانی نیز این امکان را از سال ۲۰۱۱ تا اطلاع ثانوی قطع کرده است. همچنین “آفیسر” رسمی نیز از سال ۲۰۱۱ به کسی داده نشده و بنده نیز چون قدمتی (تقریبا در حد دایناسورها 🙂 ) در سیستم وبمانی دارم دارای این عنوان می باشم. اینجا یکی از معدود جاهایی هست که سن و سال ما – که حالا اندکی بالای چهل رفته – به یک دردی خورده است.

۶٫ مولانا در مثنوی خود داستانی دارد که تایید می کند سن بالا و جزو متقدمین بودن معمولا جز دردسر چیزی ندارد.

حکایت از این قرار است که یک شیر و یک گرگ و یک روباره با هم شریک می شوند و به شکار می روند. ‏

شیر و گرگ و روبهی بهر شکار

رفته بودند از طَلب در کوهسار

شیر یک گاو شکار می کند، گرگ یک بز شکار می کند و روباره یک خرگوش.

گاو کوهی و بز و خرگوش زَفت

یافتند و، کارِ ایشان پیش رفت‏

هر که باشد در پیِ شیرِ حراب

کم نیاید روز و شب او را کباب

موقع تقسیم غذا، شیر به گرگ می گوید که غذاها را تقسیم کند. گرگ از همه جا بیخبر، گاو را جلوی شیر می گذارد، بز را جلوی خودش می گذارد و خرگوش را هم جلوی روباره می گذارد و به خیال خودش یک تقسیم عادلانه را انجام می دهد.

گفت‌ای شاه، گاوِ وحشی بخش توست

آن بزرگ و تو بزرگ و زَفت چَست‏

بز مرا که بز میانه ست و وسط

روبها خرگوش بستان بی غلط!

شیر از این تقسیم چنان عصبانی می شود که با یک ضربت سر گرگ را از تنش جدا می کند و سپس رو به روباره کرده از او می خواهد که تقسیم غذا را انجام دهد. روباه که حساب کار را کرده است، همه ی غذاها را جلوی شیر می گذارد و می گوید قربانت گردم، گاو صبحانه ی شما باشد، بز ناهار شما باشد و خرگوش هم شام شما باشد.

به این ترتیب، شیر خشنود می گردد و از روباه می پرسد که چنین عدل و عدالتی را از کجا یاد گرفته است:

گفت‌ای روبه، تو عدل افروختی

این چنین قسمت زکه آموختی‏؟

از کجا آموختی این‌ ای بزرگ؟

گفت ‏‌ای شاه جهان از حالِ گرگ‏!

۷٫ این داستان را از این جهت آوردم که بدانید جزو متقدمین بودن خیلی هم خوب نیست و چه بسا مانند گرگ داستان بالا صرفا “مایه ی عبرت” دیگران گردیم. اگر چه در این یک مورد که امکان وریفای حساب های وبمانی بوده است موضوع برعکس شده و شرکت وبمانی هوای قدیمی تر ها را داشته است.

ادامه دارد